Jak jsme si již řekli v článku bílkoviny / proteiny, proteiny jsou nejdůležitější živinou, která zajišťuje růst svalů. Bohužel přijmout klasickou stravou 130 a více g bílkovin za den není nic jednoduchého. Pokud tedy neděláte nic jiného, než nakupujete, vaříte, jíte a ve chvilce volna si jdete zacvičit. Samozřejmě jsem to trošku přehnal, ale ke spořádání takového množství bílkovin potřebujete tvrdý režim, disciplínu a hodně času. Naštěstí je tu možnost doplnit si proteiny i jinou formou, než klasickou stravou.

Jedna taková možnost je s použitím proteinového nápoje. Používání proteinů v práškové podobě je jednoduší, rychlejší a ve výsledku i za srovnatelné ne-li nižší peníze než strava klasická. Samozřejmě se musíte řídit pravidlem, že klasická strava je vždy na prvním místě, doplňky jsou jen k doplnění, pokud to klasickou stravou nezvládnete. I přes to se z doplňků stravy, konkrétně z proteinových koncentrátů dá přijmout až 50g bílkovin za den.

 

Druhy proteinů

Na trhu je více druhů proteinů s obsahem bílkovin v rozmezí 50 – 95%. Nejčastěji se setkáte s dvěma druhy:

Použití syrovátkové bílkoviny ( WHEY PROTEIN ) (NEJLEPŠÍ VOLBA)  - Je protein s bezproblémovou stravitelností a výbornou využitelností, proto se řadí na vrchol všech proteinů na trhu. Whey protein je vyráběn izolací syrovátkových bílkovin ze syrovátky, která vzniká při srážení mléka.

Použití Kasein bílkoviny – Při srážení mléka získáme dvě části, jedna je syrovátka a druhá kasein. Kasein je tuhá hmota v podstatě tvaroh. Kasein má jednu specifickou vlastnost, tráví se déle než například syrovátková bílkovina. Tato vlastnost kasein předurčuje k užití na noc.

Použití vaječné bílkoviny – Přesto že již víme, že vejce jsou výborným zdrojem bílkovin, jejich použití v doplňcích na tom není zdaleka tak dobře. Jejich využitelnost v poměru s cenou na tom je hůře než třeba syrovátková bílkovina nebo kasein.

Beef protein – Je protein izolovaný z masa. Tzv. BEEF protein je kvalitní zdroj bílkovin. Ale jen když ho výrobce nešidí !!! Z tohoto důvodu bychom Vám BEEF proteiny v tuto chvíli rozhodně nedoporučovali. Cena ještě k tomu bývá vyšší než u klasického syrovátkového.

 

Jak vybrat ten pravý produkt

Nejdůležitějším faktorem je druh proteinu, který je obsažen v balení. Syrovátkovým proteinem přes den a kaseinem na noc nic nezkazíte. V dnešní době se proteiny na trhu liší hlavně chutí, takže je jen na vás jaký zvolíte. Ohledně kvality - Nejlépe CFM bez zbytečných přísad. Rád vám nějaké doporučím.

 

 
 
Spolupracujeme
------
Závodníci
- Michal Trykar
- Michal Klečka
- Radek Maršálek
- Sandra Šlajchová
- Michal Klečka
- Jakub Šedivý
- Filip Grznár
- Pavel Beran
- A další...
------
Natáčeli/fotili jsme:
- Tomáš Kašpar
- Ludvik Michel
- A další...
------
Akreditace
- EVLS 2012
- EVLS 2013
- EVLS 2014
- Mr. Olympia Am.
------
SKFČR
- Pořádali jsme:
- Mistrovství Čech 2013
- Mistrovství Čech 2014
- Mistrovství ČR 2015
------

Chceš se přidat?

Hledáme tyto partnery:

- Závodník
- Fitness Centrum
- Fitness Trenér
- Fitness Bloger
- Fitness závody
- Redaktor