Viedoukázka cviku kliky.

Videoukázka byla natočena ve favoritfitnessclub v Rokycanech.

 

 

Kliky jsou asi jeden z nejznámějších a nejrozšířenějších cviků vůbec. Provádí se prakticky všude. Škola, sportovní kroužky, při cvičení doma tak třeba i jako zahřívací kolečko před tréninkem v posilovně.

 

Kliky primárně zaměstnávají prsní svaly a paže. Který a jaká část z těchto svalů bude posilována záleží na tom, jakou zvolíme šíři rukou, nebo jakou variantu cviku.

 

Klasická varianta kliku je zaměřena spíše na hrudník. Dlaně jsou na zemi v úrovni lehce přes šíři ramen. Tělo je zpevněné. Výdech provádíme při pohybu směrem nahoru.

 

Další ukázanou variantou jsou kliky, kdy jsou dlaně s oporou lavičky. Tyto kliky napodobují Bench Press s hlavou dolů. Primárně je posilovaná spodní část prsních svalů.

 

Poslední variantou na prvním videu jsou kliky s adaptéry. Pokud adaptéry nemáte, můžete použít v jako v našem případě například činky. Jen si dávejte pozor aby byli utažené, mohli by se vám rozjet. To by nebylo příjemné... Čím užší je šíře dlaní tím více jsou zaměstnány tricepsové svaly. Stejně tomu tak je u tlaků s velkou činkou. Kdy při širokém úchopu zaměstnáváte prsní svaly a při úzkém triceps.

 

 

Další možné varianty kliků můžou být například: Kliky s kdy jsou nohy s oporou lavičky. Kliky na prstech, při kterých se nadměrně zapojují svaly zápěstí. Dále s oporou míče, kliky s tlesknutím a xx dalších. Ty bychom si mohli ukázat v další videoukázce variant kliku.