Michal Trykar fitness - blog VELKÉSVALY.CZ

 

Zdravím všechny čtenáře, zákazníky a fanoušky serveru Velkesvaly.cz . Chtěl bych se s vámi podělit o své zážitky z nedávné autonehody, která se mi přihodila v noci 25.zaří při zpáteční cestě z Dánska o své rekonvalescenci a plánech do příštího roku.

 


 Michal Trykar fitness - blog VELKÉSVALY.CZ

 

Ve špatné době na špatném místě

Je to o tom být ve špatnou dobu na špatném místě neboť při zpáteční cestě z Dánska jsme s kolegy jeli již po území Česke republiky po hlavni silnici u Františkových Lázní, když se nám zleva do cesty vřítil osobní vůz Taxislužby z vedlejší silnice aniž by zastavil na stopce a dal nám přednost. Já seděl vedle řidiče a náraz šel na levý přední roh auta přičemž nás odhodil přes pangejt do pole. Ze sedmi účastníků nehody jsem dopadl nejhůr. Náraz mi způsobil zlomeninu stehenní kosti těsně pod kyčlem, naprasklou česku, prasklou hrudi kost, prasklé dva klouby na prstech levé ruky a několik podlitin a odřenin.

 Michal Trykar fitness - blog VELKÉSVALY.CZ

 

Ležení je zdrcující

Po týdenním pobytu v Karlovarské nemocnici kde mi voperovali nitrodřeňový trn do stehenní kosti a sešroubovali kolenní kloub jsem se svěřil své manželce do domácího léčeni. Jelikož jako vrcholový sportovec jsem zvyklý na neustálý pohyb, cvičení a zatěžování svého těla jsem v teto situaci neschopný téměř žádného pohybu trpěl jako zvíře. Jedinou útěchou na to bylo jídlo a množství laskomin, kterými jsem se nekontrolovatelně ládoval prakticky nepřetržitě což samozřejmě způsobilo nárůst tukových zásob v oblastech celého těla. Úbytek svalů na sebe taky nenechal dlouho čekat a ruku v ruce odcházel jak svalový objem tak i fyzická sila a kondice. Zjistil jsem, že svaly, které má človek geneticky dobře vyvinuté tolik neubývají a zůstávají ve stejném objemu, ale jejich síla a kondice se ztrácí taktéž. Je něco úplně jiného když člověk přestane na dva měsíce cvičit, ale jinak se věnuje všem běžným aktivitám než když je opravdu jen a jen na lůžku a neděla nic. Nevěřil jsem jak se může tělo během dvou měsíců změnit. O to víc to pak na sportovce a člověka co si zakládá na svém vzhledu a síle dopadá psychicky. Upřímně je to opravdu hrozná pozice z které se člověk může dostat asi opravdu jen se železnou trpělivostí, vůlí a touhou.V současné době mám 10 týdnů po nehodě a třebaže je s každým dnem vidět patrný pokrok, tak zdaleka nejsem ve své kůži a je mi jasné, že tohle bude mou životní zatěžkávající zkouškou, kterou se budu snažit úspěšně zvládnout. Čekají mě totiž ještě dvě operace kdy se budou postupně vyndavat šrouby z kolene.

 Michal Trykar fitness - blog VELKÉSVALY.CZ

 

Poprvé v posilovně

Po 8.týdnech po nehodě jsem se prvně mrknul do posilovny, kde jsem začal dělat víceméně jen rehabilitační cvičeni a mírně jsem začal posilovat ochablé svalstvo. Připadá mi to jako když jsem začínal cvičit, protože svaly se vůbec nechtěly napumpovat a koordinace pohybu při cvicích s jednoručníma činkama byla značne rozhozená. Jak se ale tvrdí, že svaly mají paměť, tak na tom něco bude, neboť již po 14ti dnech cítím znatelné změny jak v síle tak pocitech ve svalech, fyzičce a celkové výkonnosti.

 

Nové povolání

Dost už ale o mém zranění a rekonvalescenci. Jelikož jsem před nehodou plánoval svůj návrat z Dánska do České republiky natrvalo s tím, že se zde budu snažit uchytit v oboru, který je mi blízký již 25let, tak právě díky této nepříjemné zkusenosti se můj návrat urychlil. Tímto jsem již v Dánsku pracovně skončil a v nejbližších dnech se začnu angažovat jako osobní trenér. V dohledné době zveřejním své oficiální webové stránky a veškeré podklady s nabídkami mých služeb. Již teď se ale případní zájemci mohou informovat na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. , případně na telefonu 777895324.

 

Příprava na závody v kulturistice

Pokud jde o mé soutěžní cíle tak pro zatím tomu dávám čas dokud a hlavně pokud vůbec budu schopen jít opět s tréninkem do maximálních otáček a drtit své svaly v plném nasazení. Myslím, že je dnes předčasné slibovat velký soutěžní comeback i když upřímně na nic jiného nemyslím a vůbec si nechci připustit, že by to mělo být jinak. Rozhodně pro to udělám vše co je v mých silách a budu se nadále těšit na spolupráci a podporu obchodu Velkésvaly.cz a Martinem Čadou.

 

S pozdrave Tvůj trenér Tryky

 

 Michal Trykar fitness - blog VELKÉSVALY.CZ

 

 Michal Trykar fitness - blog VELKÉSVALY.CZ

 

 Michal Trykar fitness - blog VELKÉSVALY.CZ

 

 Michal Trykar fitness - blog VELKÉSVALY.CZ