Inosin nebo pro chemiky hypoxantinribosid. Je to důležitá látka, která v těle ovlivňuje řadu procesů, ovlivňující fyzický výkon. Také je předstupněm výroby ATP (adenosintrifosfátu), tedy molekuly zajišťující energii. Inosin se tedy snaží navyšovat hladinu ATP a celkově tedy energii, která je nezbytná jak u kulturistů, tak u vytrvalostních sportovců.

 

Účinky 

Kromě toho, že Vám Inosin dodá během tréninku energii a zvýší fyzický výkon, Vám také zlepší dýchací funkce a umožňuje kyslíku rychlejší přenos k potřebným tkáním, tedy i svalům. Dokáže totiž velmi dobře prostupovat buněčnými membránami a snadno tak okysličit svalovou buňku. Dostatek kyslíku je předpokladem efektivní a dlouhodobé práce svalu. Další jeho výhodou je, že Vás po cvičení nebudou bolet svaly, protože má vliv také na kyselinu mléčnou. Dlouho se Inosin zkoumal, zda se jedná o dopingovou látku, nakonec se tak nestalo, ba naopak jde o velmi přínosnou molekulu. Má totiž pozitivní vliv na kardiovaskulární funkce, zejména podporuje krevní oběh a zvyšuje srdeční kontrakci.

 

Dávkování 

Doba nárůstu energie je individuální, ale bývá to průměrně okolo 30 minut. Takže je dobré si dávku vzít tedy těch 30 minut před aktivitou. Celkově se za den bere maximálně 6 -8 gramy. Také by Inosin neměli užívat lidé trpící dnou a ledvinovými kameny. *Držte se doporučeného dávkování na svém produktu