Není tomu dlouho, co jsme znali arašídová másla jen z amerických filmů. Dnes, jak jsme si již jistě mohli všimnout, je na trhu snad milion takových másel. Nejvíce jsou másla tohoto typu spojována s „fitness life“ neboli zdravým životním stylem. 

 

Všude samý tuk!

Všechna tato másla mají jedno společné. Vysoký obsah tuků – téměř 50%! A právě to je důvod, proč jsou tyto potraviny součástí zdravého stravování. Tuky byly dříve největším strašákem lidí, kteří nějakým způsobem usilovali o redukci tělesné hmotnosti. Dnes už ale víme, že tuky (ty zdravé) jsou naopak prospěšné, pokud hubneme. Více o tucích najdete zde: článek "zdravé tuky". Jsou i různé typy diet, kde příjem kalorií je zajištěn převážně z tuků, například CKD, neboli cyklická ketogenní dieta. O CKD se dozvíte více zde: článek cyklická ketogenní dieta.

 

Bílkoviny také!

Ale zpět k tématu. Arašídová másla mají kromě vysokého obsahu tuků také vysoký obsah bílkovin! Samozřejmě asi nebudete jíst takové máslo, abyste dohnali bílkovinový deficit (někteří možná ano ). V másle nechybí ani spousta vitamínů a minerálních látek, zejména draslík.

 

Podle čeho vybírat?

• Žádné přidané látky

• Žádná sůl navíc

• Výborná chuť

• Dobrá cena

 

Novinka na trhu VelkéSvaly!

Naše nové arašídové máslo splňuje všechny předchozí parametry. Žádné zbytečné látky navíc, jen 100% pražené arašídy. V másle od VS nenajdete ani gram soli, a i přesto můžete očekávat výbornou chuť. To vše za nízkou cenu! 

 

Na co arašídové máslo?

Do ovesné kaše, na palačinky, na pečivo, na lžičku nebo jen na prst :-) Však vy si poradíte.

 

V čem jsme jiní? 

V jednoduchosti a zároveň kvalitě. V našich produktech nenajdete zbytečné látky navíc, jen ty, které opravdu využijete.

 

Vyzkoušejte arašídové máslo, které budete jednoduše milovat !

 

 Text: Adam Palovčík

Foto: Olga Lesková