Arginin nechybí v suplementaci skoro žádného kulturisty. Pro čtenáře, kteří by si chtěli osvěžit jaké účinky arginin vlastně má, jsme sepsali nějaké ty informace o Argininu v prvním odstavci tohoto článku.

A hned po připomenutí proč kulturisti vlastně arginin užívají, se podíváme jaké má výhody sypaný arginin.

 

 

Účinky Argininu a jeho použití.

Arginin je neesenciální aminokyselina, která se používá ve sportu již dlouhé roky. Základní funkce argininu je napomáhání roztažení cév a tím pádem usnadnění a zlepšení prokrvení svalstva. Při užívání argininu je znatelně lepší napumpování svalů. Navíc po tréninku napumpování o něco déle vydrží. I když arginin užívají hlavně kulturisté, není to zdaleka jediný sport ve kterém se dají účinky argininu využít. Ať už v cyklistice nebo boxu, arginin má své místo zcela určitě. Arginin má své zastoupení i zcela jiném odvětví než ve sportu, a to například v doplňcích stravy pro podporu sexuálního libida. Společně s Tribullus Terestris dokáže v mnoha případech divy :-)

 

V jakých doplňcích stravy arginin najdeme?

No tak zaprvé má své jisté místo v tzv. "nakopávačích" (chcete-li "nočko","nitric oxid","předtréninkáč") Nemůžu nezmínit například naše infer/N.O. , které najdete zde. Nakopávač není samozřejmě jediný produkt který skrývá arginin. Arginin se prodává samostatně ve formě tablet, kapslí a sypané.

 

Proč je sypaný arginin výhodnější?

Je to jednoduché prakticky vše co je kapslováno nebo tabletováno má tu nepříjemnou nevýhodu a to tu, že vynaložení energie na tabletování stojí energii, čas a je zapotřebí využít drahé stroje. Kdežto sypaný arginin prostě a jednoduše nasypete do dózy a zavřete.

 

Nevýhoda sypaného argininu

Vše má i svojí druhou stránku. Arginin je sice v sypané formě podstatně výhodnější a levnější, ale jeho chuť je při nejmenším hrozná. Troufám si říct že horší než například u glutaminu nebo kreatinu. Ale kdo je zvyklí na čistý glutamin, tak si na čistý arginin zvykne také. Samozřejmě do čisté vody dávat nejde. Ale když ho přimícháte například do instantních bcaa nebo gaineru, předtréninkáče či co já vím, tak žádný problém mít nebudete. Ale kdyby přece jen jste si nebyli jisti, můžete zvolit produkt: VelkéSvaly.cz - Arginine + CarboFusion 250g s příchutí

 

Máme dvě volby sypaného argininu

Každý z nich řeší nevýhody toho druhého.

 

  1. Arginin PURE
  2. Arginin + CarboFusion s příchutí
Jaký si vyberete je jen na vás. Jak jsme řekli čistý Arginin PURE je výborná volba v případě, že jste zvyklí na nepříjemnou chuť čistých surovin nebo si ho nechcete dávkovat samotný a budete ho přimíchávat do jiných produktů. V opačném případě raději doporučuji Arginin + CarboFusion s příchutí, který se dá vypít i samotný. Navíc Arginin + CarboFusion obsahuje i rychlé cukry, které fungují jako přenosné médium pro arginin. Podobně jako u například kreatinu.

 

 

!!!! VÍCE O PRODUKTECH NA BLOGU ZDE !!!!!

---------------------------------------------------

NEBO SE PODÍVEJTE NA NÁŠ ESHOP A PROJDĚTE SI PRODUKT PO PRODUKTU