Největší kulturistický svátek u nás je za námi. EVLS Prague Showdown se konal letos na jiném místě, než jsme byli zvyklí z minulých let, a to v nejmodernějším a největším veletržním areálu PVA Expo Praha. EVLS už dávno není jen o kulturistice. K vidění byla mimo jiné vystoupení strongmanů, soutěže v benchpressu, armwrestlingu, mas-wrestlingu, pole dance a ve vedlejší hale se konaly zápasy v MMA. Nechybělo samozřejmě ani Fitness Expo, zatím největší v historii EVLS. Na programu byly také semináře dvou profesionálních kulturistů Williama Bonaca, Dennise Jamese a jednoho z nejznámějších trenérů Neila Hilla.

 

Program a náplň akce

Hlavním bodem programu byla samozřejmě kulturistika. Přes 6000 lidí mohlo sledovat tvrdé boje v kategoriích kulturistiky, klasické kulturistiky, physique mužů, bodyfitness, bikini fitness, fitness, wellness fitness a physique žen. Soutěží se zúčastnilo téměř 350 závodníků, z toho rovných 100 z České republiky!

Vrcholem celé akce bylo samozřejmě vystoupení profesionálů. Pro diváky je to o to zajímavější, protože EVLS se koná jen pár týdnů po soutěži Mr. Olympia. Pořadatelé pro tento rok vypsali hned tři kategorie, a to kulturistiku mužů open, kulturistiku mužů do 212 liber (96,2 kg) a bikini fitness žen. Profesionálové bojovali nejen o finanční odměny, ale také o přímou kvalifikaci na Olympia Weekend 2018 nebo o body do kvalifikačního žebříčku.

 

 

 

Výsledky

V kulturistice mužů open nakonec velmi překvapivě zvítězil Roelly Winklaar. Za sebou nechal například Dextera Jacksona, vítěze Mr. Olympia z roku 2008 a loňského vítěze EVLS Williama Bonaca. Winklaar si tedy odnesl šek na 40 000 amerických dolarů a přímou kvalifikaci na příští Olympii.

Velmi pěkné páté místo vybojoval český závodník Lukáš Osladil. V kulturistice open startovali také Dalibor Hájek a Tomáš Kašpar, kteří si rozdělili 10. a 11. místo.

Oproti minulému roku se letos otevřela také kategorie do 212 liber, v níž startovalo 10 závodníků. Jako nejlepší ze souboje vyšel Ricardo Correia. Na 7. místě skončil Tomáš Tabačiar ze Slovenska, pro kterého to byl teprve druhý start v profi divizi.

Největší zastoupení měla kategorie Bikini fitness Pro. O nejlepší umístění bojovalo 15 závodnic. Diváci mohli také sledovat nové slovenské profesionálky Sabinu Plevákovou a Olíviu Pohánkovou. Jako první se nakonec umístila Margret Gnarr z Islandu.

 

 

 

 

Shrnutí

Soutěž EVLS Prague Amateur nabídlo pro závodníky také tučné odměny. Kromě pěkných trofejí pořadatelé uvolnili o 2000 dolarů více pro nejlepší tři umístění.

Naši závodníci získali celkem 12 medailí, z toho rovnou 6 zlatých a jedno absolutní vítězství! Vybojoval jej Miroslav Přibáň, který se tak stává profesionálem.

Fitness Expo bylo letos opravdu něco. Panovala velmi dobrá a přátelská atmosféra, nic nebylo „nucené“ ze strany lidí, kteří byli na stáncích. Rozdělení Fitness Expa a závodní haly bylo určitě krokem vpřed, protože prostoru bylo daleko více, než v předchozích letech. No posuďte sami – 4000m² vyhrazených pro stánky, to už je docela slušné číslo. Expo doprovázely také nejrůznější soutěže. Lidé si mohli například zasoutěžit o Škodu Rapid na celý víkend. Na jednotlivých stáncích  probíhaly téměř nepřetržitě ukázky, semináře a exhibice. Rozdaly se na desítky tisíc vzorků různých suplementů.

 

Pokud chcete nasbírat pořádnou dávku motivace a nasát soutěžní atmosféru největší kulturistické soutěže v Evropě, rozhodně návštěvu EVLS Prague Showdown neodkládejte!

 

 

 

Autor: Adam Palovčík

 

Zdroje:

Sportovní holding Praha 2014. Expo-6 [online]. © 2014 [cit. 2017-10-09]. Dostupné z: http://www.evlspraguepro.com/cs/expo-6/

Sportovní holding Praha 2014. EVLS Prague Amateur [online]. © 2014 [cit. 2017-10-09]. Dostupné z:http://www.evlspraguepro.com/cs/bodybuilding/evls-prague-amateur/

Sportovní holding Praha 2014. EVLS Prague Amateur 2017 výsledky [online]. © 2014 [cit. 2017-10-09]. Dostupné z: http://www.evlspraguepro.com/cs/vysledky/evls-prague-amateur-2017-vysledky/

Sportovní holding Praha 2014. EVLS Prague Pro 2017 výsledky [online]. © 2014 [cit. 2017-10-09]. Dostupné z: http://www.evlspraguepro.com/cs/vysledky/evls-prague-pro-2017-vysledky/