Tomáš Mikula - příprava na mistrovství čech

 

Dnes jsme fotili a natáčeli s Tomem Mikulou. Tomáš nám v rozhovoru prozradil, že se připravuje na Mistrovství Čech dorostu a juniorů v kulturistice, bodyfitness a bikiny fitness 2013, které, jak již víte server VelkéSvaly.cz pořádá.


Tomáš na nás udělal velký dojem. Působil na nás velmi přátelsky. I když je to chlap jak hora, rozhodně jsme se ho nemuseli bát.


Tom je ještě v začátcích a má toho určitě mnoho před sebou. Něco mi, ale říká, že se do budoucna můžeme připravit na velký přírůstek na pole České kulturistiky !

 

 

Sestřih z Tomášovo tréninku zad a tricepsu:

( Rozepsaný celý trénink najdete zde)

-Krátký rozhovor:

Tomáši, letošní mistrovství je tvoje premiéra že ano?

-Ano, je to moje první soutěž, takže jsem sám zvědavý jak to dopadne. V kategorii budu asi nejmladší, tak si nejsem jistý umístěním. Jde mi spíš o to nasbírat zkušenosti na příští rok.

 

Tomu celkem rozumím. Jak na účast na takovéto soutěži reaguje tvoje okolí? Vnímáš spíše podporu nebo jsi zaznamenal i nějaký negativní ohlas?

-Téměř všichni moji přátelé jsou nadšení a podporují mě, ovšem doma je to složitější, ať už kvůli výdajům za jídlo v období diety, tak nepochopení pro to co dělám z ženské části naší rodiny. Tvrdí, že mají strach o mé zdraví, byli by radši kdybych hrál fotbal.

 

Mimochodem kolik ti je vůbec let? A jakou máš aktuální hmotnost? Abych pravdu řek, na juniora nevypadáš :-)

-Teď v lednu jsem slavil 20. narozeniny, jsem ročník 93. Moje aktuální hmotnost je okolo 91kg. Nemám žádný cíl ohledně hmotnosti na tuto soutěž. Jen chci spálit tolik tuku, kolik jen půjde. Můj sen do budoucna je mít někde mezi 95 a 100 kg při 5% podkožního tuku.

 

A kdy jsi poprvé zavítal do fitka? Podle figury počítám tak v 8mi letech :-)

-Poprvé na střední škole, někdy koncem prvního ročníku. Každý se ptá jak dlouho cvičím, ale to nejde říct. Měl jsem spoustu přestávek třeba i dvouměsíčních a navíc ty první dva roky jsem promarnil chybami. Přál bych si začít znovu se zkušenostmi, co mám teď. asi tak jako každý, kdo cvičí delší dobu.

 

Já vím, že do soutěže zbývají ještě bezmála 2 měsíce, ale stejně. Jak jsi spokojený se svojí formou?

-Já jsem věčně nespokojený se svojí postavou, možná právě to mě žene stále vpřed. Uvidíme jak se mi podaří doladit formu za ty 2 měsíce.

 

Kolik plánuješ mít kg na soutěži? Respektive, do jaké váhové kategorie se chceš zařadit?

- Kategorii chci určitě nad 77kg. Jak jsem již řekl, nemám žádný cíl s konkrétní váhou, jen chci spálit co nejvíce tuku, ale přál bych si mít alespoň 83kg nebo víc. Byla by to jistá výhoda nad ostatními. Samozřejmě, kdyby to bylo bez tuku. No a taky sem ještě neviděl s kým budu mít tu čest :-)

 

Teď už jsi nejspíš v rýsovačce, že ano? Jakou dietu si zvolil?

-Ano, momentálně začínám dietu a zařadil jsem kardio tréninky. Zvolil jsem sacharidové vlny, stejně jako soutěž, i vlny jsou moje premiéra.

 

No a jak to zvládáš? Mě osobně první týden dva dělali největší potíže.

-Dosavadní dietu zvládám dobře, hodně jsem omezil příjem tuků a začal běhat ráno před snídaní ale sacharidové vlny teprve začínám. Bojím se jen únavy při tréninku. Nejspíš budu mít taky ze začátku trochu potíže, ale myslím si, že to půjde. Musí!

 

No tak já ti držím palce aby si minimálně vyhrál ! Měj se fajn

-Mockrát děkuji, dám do toho všechno!