Zimní období je zde. A to s společně se sněhem a se studeným počasím nese zvýšené riziko nachlazení. Pokud mate v plánu tvrdý zimní trénink a neradi by jste se zdržovali ležením v posteli, neměli byste podcenit dostatečný příjem kvalitních vitamínů a minerálů.

Vitamin C
Vitamin C je jedním s nejdůležitějších prvku posílení imunity. Doporučený denní příjem u zdravého jedince je 60 - 80 mg. U sportovce to může byt až 250 - 500 mg. Nejběžněji se s ním setkáváme v ovoci.Vitamin A
Další silnou zbraní pro zesílení imunity je vitamin A. Tento vitamin je i silný antioxidant. Doporučená denní dávka pro sportovce je 1000 μg.

Vitamin E
Je další z řady vitaminu podporující správnou imunitu. Najdeme ho zejména v živočišných produktech. Denní dávka by mela být 10 mg.

Zinek
Je minerál který společně s vitamínem C také posiluje lidskou imunitu.

Další
V tomto období je samozřejmě důležité dbát i na další vitaminy a minerály.

Vitaminy a minerály je nejoptimálněší přijímat v podobě klasické stravy. Málo kdo ovšem zvládne přijmout dostatečné a vyvážené množství vitaminů a minerálů touto cestou. Je tedy dobře sáhnout po nějaké alternativě. A tou jsou nějaké potravinové doplňky. Potravinové doplňky jsou velice snadnou a velmi účinnou variantou.

Několik produkt

 

Můžeme Vám určité doporučit:

 

Zde najdete kvalitní produkty ke kategorii vitamíny