Tyrosine (Tyr) patří mezi dvacet neesenciálních aminokyselin, což znamená, že si ho tělo umí vyrobit samo. Spolu s fenylalaninem, tryptofanem a histidinem se dále řadí mezi aminokyseliny s aromatickým postranním řetězcem.

 

Účinky

V těle má nezastupitelnou úlohu v tvorbě svých derivátů mezi které patří katecholaminy (adrenalin, noradrenalin, dopamin), hormony štítné žlázy a dále se z něj vytváří melanin (podkožní pigment) a morfin. Fosforylací tyrosinu v proteinu může dojít ke změně funkce ve smyslu aktivace nebo deaktivace enzymů v daném proteinu. Při aktivaci dojde ke zrychlení metabolismu. Zajistí vám delší bdělost a soustředění, dopomůže rychleji regenerovat sval. Také je vhodný, pokud jste psychicky nebo fyzicky zatížení. Lépe se budete na danou aktivitu soustředit a navíc nebude docházet k současnému rozkladu živin. Má tedy antikatabolický účinek.

 

Dávkování 

Doporučuje se brát 1000 – 1500 mg pilulky zhruba 30-45 minut před zvolenou aktivitou. Do 50 Kg 1000 mg kapsle, do 75 Kg 1500 mg kapsle, nad 75 Kg až 2000 mg. U psychické zátěže je vhodné si vzít 500 mg hned ráno. Pro redukci váhy je vhodné si vzít 500 mg a jít za 30 minut cvičit. Maximální denní dávka je 2000 mg. Nezapíjejte alkoholem ani mléčnými produkty, pouze vodou nebo šťávou z ovoce. *Držte se doporučeného dávkování na svém produktu