Bojové sporty

Bojovým sportům se věnuji zhruba od svých 15ti let,před tím jsem jen asi rok navštěvoval posilovnu. Když se nad tím tak zamyslím,tak mojí největší motivací pro bojové sporty byl film Rocky a můj děda Oldřich Kotalík,který byl svého času šampion mezi amatéry, když boxoval na vojně. Takže jsem si říkal že genetika by tam mohla být,tak proč to nezkusit.

 

První byl klasický box

Začal jsem s klasickým boxem v Poděbradech,kde jsem se učil první základy a techniky apod. A později jsem přešel do MMA clubu v Hořátvi kde jsem trénoval asi rok,možná rok a půl,ale vše tam bylo pofidérní a troufnu si říct že jsem tyto roky spíše promarnil,jelikož náš trenér nebylo to pravé ořechové. Měl jsem poté od bojových sportů pauzu a spíš cvičil,až jsem se přidal do armádního box clubu v Brandýs nad Labem kde jsem byl necelý rok a dokonce zde i poprvé zápasil. Jenže mi bohužel samotný box přišel celkově nudný,měl jsem nutkání po troše wrestlingu a tak dále. Nakonec jsem odešel z tohoto box clubu,kam jsem se nakonec po dvou a půl letech vrátil a piluji zde se skvělým trenérem Jindrou Šindelářem postoj,pokud jsem tedy v přípravě na zápas.

 

MMA

Opět nastala chvilková pauza a nakonec jsem se dozvěděl o novém MMA clubu v nedalekém městě "Junior MMA Nymburk" kde jsem začal trénovat a jsem tam již přes dva roky a musím uznat že veliká spokojenost. Hlavně se svým trenérem který mi otevřel mnoho dveří které by obyčejnému klukovi z né moc fungující rodiny  zůstaly zavřené. Takže já nedocházel jen na tréninky za trenérem,ale taky za svým tátou,kterého jsou v Jirkovi našel. V tomto clubu jsem za rok 2014 vybojoval dva zápasy a za rok 2015 dalších devatenáct. Úspěchy se tedy sešli a na nich chci stavět co nejdéle to půjde a nadále přidávat další a další.

 

Úspěchy

A když mluvím o úspěších tak jsou to tyto: 2x vítěz maxima ligy,vítěz czechopen,mistr republiky,vítěz na profi scénách GCF 32 a GCF Chalenge,vítězství v ruské oblasti Belgorod ve dvou váhovkách a vícemistr světa pro rok 2015. Doufám že vše se dosud bude vyvíjet tak jak to zatím vypadá